AktualnościKlienciKarieraKontakt

Jesteś tutaj:Strona główna>Oferta>Usługi IT>Testy wydajnościowe oprogramowania

Skontaktuj się z nami


Napisz: Pokaż email

 

Dane kontaktowe

Testy wydajnościowe oprogramowania

Wiele firm nie kontroluje sposobu w jaki funkcjonuje ich oprogramowanie i cały system IT, zadowalając się codziennym, rutynowym użytkowaniem aplikacji. Może to prowadzić (i niejednokrotnie prowadzi) do występowania niespodziewanych awarii skutkujących przerwami w ciągłości pracy. Testy wydajnościowe pozwalają zapobiec takim sytuacjom, poprzez wykrywanie pojawiających się w trakcie pracy systemu problemów.  

 

Przeprowadzane analizy pokazują również możliwość zwiększenia wydajności pracy infrastruktury IT i poszczególnych jej komponentów, a także pozwalają ocenić i porównać rzeczywistą wydajność systemu z wymaganiami, które powinien spełniać, by zapewnić bezproblemową pracę aplikacji.

Testy wydajnościowe umożliwiają kontrolę na wielu płaszczyznach, dając pełen obraz funkcjonowania systemu i całej infrastruktury informatycznej.

 

Oferujemy następujące rodzaje testów:

  • Testy przeciążeniowe – pozwalające określić jak zachowa się system w przypadku zbyt dużego obciążenia, np. zbyt dużej ilości jednocześnie podłączonych użytkowników lub przesyłanych danych. Test pozwala również na wskazanie potencjalnych problemów pojawiających się podczas działania w trybie awaryjnym oraz oszacowania konsekwencji utraty danych w wyniku przeciążenia systemu.
  • Testy obciążeniowe – grupa testów dająca możliwość sprawdzenia pracy systemu przy utrzymującym się w dłuższych okresach czasu obciążeniu. W przeciwieństwie do testów przeciążeniowych wartość krytyczna (przeciążenie systemu) nie zostaje osiągnięta. Ich celem jest sprawdzenie funkcjonowania systemu w sytuacjach długotrwałego, dużego napływu danych lub pracy wielu podłączonych  użytkowników. Testy służą także do zdiagnozowania ilości zapytań, które system działający pod zaplanowanym obciążeniem jest w stanie obsłużyć.
  • Testy wydajnościowe – pozwalają sprawdzić całkowitą wydajność systemu w różnych konfiguracjach. Koncentrują się na określeniu czasu reakcji aplikacji oraz istotnych w prowadzonej przez firmę działalności funkcjach systemu. Testy wydajnościowe mogą być przeprowadzane dla całego systemu, poszczególnych programów, jak również stron www i aplikacji internetowych.

Na podstawie przeprowadzonych testów wydajnościowych tworzymy raport, zawierający wnioski i sugestie dotyczące funkcjonowania systemu i koniecznych zmian.

Wybrani klienci:

ataniej.pngyamo.pngn.pngvattenfall.pngportone.pngnetia.pngmultizakupy.png